O nas

Uczniowski Klub Sportowy Biathlon Chorzów z siedzibą w Chorzowie jest klubem szkolącym dzieci i młodzież, które chcą uprawiać biathlon. Klub istnieje od 2000 roku, ale od roku 2014 po zmianach personalnych w składzie trenerów oraz Zarządu, zaczął funkcjonować na nowo, co już daje widoczne rezultaty.
Biathlon jest specyficzną dyscyplina sportu, w której aby uzyskać dobry wynik należy być bardzo dobrze rozwiniętym fizycznie, mieć wytrzymałość, siłę. Żeby osiągnąć cel trening opierany jest na wielu pokrewnych dyscyplinach sportowych jak pływanie, jazda na rowerze, bieganie w terenie, jazda na rolkach, bieganie na nartach, trening ogólnorozwojowy.

Klub posiada profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę trenerską. To ludzie ściśle związani z biathlonem, jako byli zawodnicy doskonale rozumieją potrzeby i tajniki biathlonu: między innymi Agnieszka Cyl, Michał Cyl, Karolina Janko, Wiktoria Smakosz, Sylwia Bednarek
Głównym celem Klubu jest promowanie zdrowego trybu życia. Zaszczepienie w młodzieży radości z uprawiania sportu, z ruchu. Pokazanie, że wysiłek fizyczny jest wspaniałą alternatywą do dzisiejszej epoki smartfonów oraz że niesie za sobą tylko i wyłącznie pozytywne skutki jak lepsze samopoczucie, zdrowe ciało, zadowolenie i satysfakcja.

Obecnie do Klubu należy ponad 60 zawodników w wieku od 6 do 18 lat, w podziale 4 grupy treningowe:

• dla najmłodszych (do 3 klasy SP), gdzie przede wszystkim nacisk kładzie się na trening ogólnorozwojowy, koordynację, stabilizację, naukę jazdy na nartach, przygotowanie do pracy z karabinami poprzez strzelanie z broni laserowej.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po półtora godziny
we wtorki i czwartki godz. 17:00, w ZSMS Chorzów, ul Harcerska 2; 41-503 Chorzów

• dla średnich (do klasy 4-8 SP), gdzie rozwijana jest siła ogólna, wytrzymałość, praca ogólnorozwojowa, nauka jazdy na nartorolkach, nartach, przygotowanie do pracy z karabinami poprzez strzelanie z broni pneumatycznej.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po półtora godziny
w poniedziałki i czwartki godz. 17:00, w ZSMS Chorzów, ul Harcerska 2; 41-503 Chorzów

• dla najstarszych, grupy uczące się w Zespole Szkół Mistrzostwa sportowego w Chorzowie. Prowadzi się dla nich treningi profesjonalne typowo biathlonowe.
Nasi zawodnicy ci reprezentują Klub na zawodach powiatowych, regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.